Normāla darba temperatūra automātiskajai pārnesumkārbai

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 2 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 14 Maijs 2024
Anonim
Подробный обзор крепкого "автомата" 5HP24 для BMW, Audi и Range Rover
Video: Подробный обзор крепкого "автомата" 5HP24 для BMW, Audi и Range Rover

Saturs

Kad informācijas panelī parādās brīdinājuma signāls par pārraidi, ir pienācis laiks apstāties un ļaut tam kādu laiku atdzist.

Automātiskās pārnesumkārbas kļūmes parasti ir pārkaršanas rezultāts. Galvenais vaininieks tajā ir zems transmisijas šķidrums. Normālā pārraides temperatūra ir 175 grādi, bet ar pārkaršanu tā varētu paaugstināties līdz vairāk nekā 240 grādiem.

Tas noved pie roņu sacietēšanas, un tie drīz sāk lēnām kust. Pie 260 grādiem jūsu plāksnes paslīdēs, un jebkura turpmāka temperatūras paaugstināšanās novedīs pie sajūga izdegšanas, un jūsu transmisijas šķidrums veidos oglekli.

Ir svarīgi, lai jūs pastāvīgi uzraudzītu parasto pārraides temperatūru, lai jūsu pārraide ilgāk kalpotu. Transmisijas iekšpusē esošie zobrati berzējas viens pret otru, un tas rada lielu berzi, kas pārvēršas iekšējā siltumā.

Katru reizi, kad transmisijas temperatūra paaugstinās virs optimālā līmeņa, transmisijas kalpošanas laiks tiek ātri saīsināts.


Kāda ir ideālā temperatūra?

Automātiskās pārnesumkārbas ideālā temperatūra ir aptuveni 175 grādi. Automašīnām dzinēja dzesēšanas šķidrums bieži ir transmisijas šķidruma siltummainis, un tādēļ, ja jūs to parasti braucat, tiem bieži būs tāda pati temperatūra.

Tomēr, ja jūsu transmisija ļoti slīd vai jūs velkat kaut ko smagu, dzesēšanas šķidrums var nebūt pietiekams, lai atdzesētu transmisijas efektivitāti, un temperatūra var krasi paaugstināties līdz temperatūrai, kas pārsniedz 240 grādus.

Vecākā automātiskā pārnesumkārba var neizmantot dzesēšanas šķidruma caurules pārnesumkārbai, un tās ir vēl jutīgākas pret lielām slodzēm.

Lielākajai daļai automašīnu nav automātiskās pārnesumkārbas šķidruma ārējā temperatūras mērītāja. Tā vietā viņi izmanto brīdinājuma gaismu vai pārbaudes dzinēja gaismu, lai parādītu, kad transmisija ir pārkarsusi. Pārkarsēta pārnesumkārba var arī izraisīt motora ieslēgšanos ļenganā režīmā, lai samazinātu pārkaršanas risku.


Iemesli, kāpēc pārraide var pārkarst

Ir daži dažādi iemesli, kāpēc pārraide var pārkarst ātrāk nekā parasti. Šeit ir saraksts ar visbiežāk sastopamajiem.

Sadedzis / vecs transmisijas šķidrums

Ja izmantojat vecu un nolietotu transmisijas šķidrumu, transmisija var paslīdēt vairāk nekā parasti. Ja iztukšojat šķidrumu un pamanāt, ka ir izveidojusies tumša krāsa un tā ir zaudējusi viskozitāti, noteikti ir laiks to nomainīt. Šķidrums ar laiku var būt piesārņots, un tas ietekmē tā darbību. Jums nekavējoties jāiztukšo vecais šķidrums un jāpērk sintētiskie šķidrumi, kas, domājams, kalpo ilgāk.

Bojāts solenoīds

Solenoīdam ir izšķiroša loma transmisijas šķidruma plūsmas regulēšanā. Ja tas ir bojāts, šķidruma plūsma uz transmisiju ir mazāka, un tas var izraisīt pārkaršanu. Jums var būt nepieciešams novērtēt solenoīda ķēdes, lai noteiktu, vai to var salabot, vai jums ir jāiegādājas jauns.


Zems šķidruma līmenis

Dažreiz jāpārbauda transmisijas šķidrums ar mērstieni. Ja līmenis ir zems, palieliniet daudzumu. Izvairieties no dažādu ražotāju šķidrumu sajaukšanas. Kad šķidruma ir maz, jūs pieredzēsiet slīdošu pārveidotāju, nolietotus pārnesumus un tas pat var sabojāt citas dārgas detaļas. Transmisijas slīdēšana bieži ir zema šķidruma līmeņa rezultāts.

Nepareizs pārveidotājs

Bojāta pārveidotāja dēļ transmisija var vēl vairāk paslīdēt; tāpēc radot papildu siltumu transmisijas šķidrumam.

Pārslodze

Ja jūs velkat kaut ko smagu, jūs izdarīsit lielāku spiedienu uz transmisiju. Tas ir tāpēc, ka papildu slodzes pārvietošanai ir nepieciešams lielāks griezes moments. Pēc kāda laika jūs pamanīsit, ka parastā pārraides temperatūra ir palielinājusies.

Citi nelieli cēloņi

Ja jūs dzīvojat apgabalā, kur valda karsti klimatiskie apstākļi, ar pārraidi jūs pieredzēsiet temperatūras paaugstināšanos. Šķidrums uzsilst, izraisot paaugstināšanos. Tie, kas dzīvo pilsētā, mēdz veikt nelielus attālumus, taču pilsētas satiksme rada daudz sastrēgumu. Apstāšanās un ātrs paātrinājums nelielos attālumos var izraisīt transmisijas temperatūras paaugstināšanos.

Kas notiek, kad transmisija pārkarst?

Kad temperatūra paaugstinās virs parastās transmisijas temperatūras, transmisijas šķidrums zaudēs viskozitāti, un tas izraisa tā oksidēšanos. Šķidrais laka sāk iznīcināt motora iekšējās sastāvdaļas kā vārstus.

Līdz brīdim, kad temperatūra sasniedz 250 grādus, gumijas blīvslēgi ​​ir sākuši plaisāt un izplūst spiediens un šķidrums. Pārsniedzot 290 grādus, transmisija bieži būs pārtraukusi darbu bojāto daļu un blīvējumu dēļ.

Kā novērst pārkaršanu

Pārbaudiet transmisijas šķidruma līmeni

Pirmā lieta, kas jums jādara, ir pārbaudīt transmisijas šķidruma krāsu. Parastais šķidrums ir sarkanā krāsā, bet, turpinot lietot un nonākot saskarē ar piesārņotājiem, tas kļūst tumši sarkans. Varat arī apskatīt pārraides mērinstrumentu, lai redzētu, kad tas kļūst karstāks nekā parasti.

Transmisijas šķidrums jāmaina ik pēc 30 000 līdz 60 000 jūdzēm. Tomēr, ja braucat karstos klimatiskajos apstākļos, jums var būt nepieciešams to mainīt ātrāk. Tāpat izvairieties no automašīnas pārslodzes, jo tas rada spiedienu uz transmisiju.

Pievienojiet dziļāku pannu

Ja meklējat lielāku pārraides efektivitāti, varat apsvērt iespēju pievienot ārēju dziļu pannu. Tas ļauj izmantot vairāk transmisijas šķidruma - īpaši tiem, kas dzīvo karstos klimatiskajos apstākļos vai pārvadā smagas kravas. Vislabākās ir dziļās pannas, kas izgatavotas no alumīnija, jo tās ātrāk izkliedē siltumu nekā no tērauda. Pirms iegādes konsultējieties ar savu mehāniķi, jo viņam ir vairāk zināšanu par vispiemērotāko veidu jūsu automašīnai.

Dzesēšanas sistēma

Dzesēšanas šķidrums ir vitāli svarīgs automašīnas transmisijas dzesēšanai. Pārliecinieties, ka jūsu radiators darbojas optimāli un vai nav cauruļu noplūdes. Ja plānojat vilkt smagas kravas, ar pašreizējo sistēmu integrējiet ārēju dzesētāju.

Neuztraucieties, ja temperatūras mērītājs paaugstinās virs viduspunkta, kad gaisa kondicionieris ir maksimāli pieļaujams, kad velkat citu automašīnu vai karstās sezonās. Ja tas sāk celties, jūs varat apturēt savu automašīnu ceļa malā un ļaut motoram kādu laiku atdzist. Vēlāk pārbaudiet dzesēšanas šķidruma līmeni un pēc vajadzības veiciet papildinājumus.

Iespējams, ka dzesēšanas šķidruma līnijās vai bloķētās caurulēs var būt arī gaiss, kas neļauj tam atdzist.

Ja tas turpinās, iespējams, jums būs jāpārbauda automašīnas dzesēšanas sistēma. Mūsdienu automašīnām ar modernu elektroniku parasti nav temperatūras mērītāja. Tā vietā viņiem ir elektrisks temperatūras displejs.