Vai jūs varat izmantot tikai ūdeni bez radiatora dzesēšanas šķidruma?

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 1 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 17 Maijs 2024
Anonim
Замена  отопления в новостройке. Подключение. Опрессовка. #17
Video: Замена отопления в новостройке. Подключение. Опрессовка. #17

Saturs

Radiatoram ir svarīga loma automašīnas motora dzesēšanā.

Iekšdedzes dzinējs aizdedzina gaisa un degvielas maisījumu, lai pārvietotu kloķvārpstu.

Šis process rada siltumu. Pārmērīgs motora karstums var sabojāt dažas jutīgās motora daļas. Lai motors būtu vēss, radiators izmanto dzesēšanas šķidruma, ūdens un dažreiz antifrīzu maisījumu.

Ūdens radiatorā var kļūt ļoti karsts, un nav ieteicams atvērt radiatora vāciņu, kamēr darbojas motors.

Ūdens pievienošana bez dzesēšanas šķidruma radiatorā

Radiatorā vai dzesēšanas šķidruma sistēmā nav ieteicams izmantot tikai ūdeni, jo tas var izraisīt motora sasalšanu aukstā laikā, kas var nopietni sabojāt motoru. Dzesēšanas šķidrums arī novērš rūsu un pārkaršanu.

Pirms dažiem gadiem lielākā daļa automašīnu darbojās tikai ar ūdeni radiatorā. Dzinēji bija vienkārši, un tas izraisīja mazāku pārkaršanu.


Dzinējam, kas darbojas tikai ar ūdeni, ir lielāks pārkaršanas un motora bloku un cilindru galvu bojājumu risks. Ūdens satur arī minerālus, kas nogulsnējas motorā. Vienmēr ieteicams lietot pareizu antifrīzu un ūdens maisījumu.

Minerāli palielina arī motora daļu korozijas risku. Dzesēšanas šķidruma ūdens šķīdums viršanas temperatūru paaugstina no 212 grādiem līdz aptuveni 265 grādiem, salīdzinot ar to, kad izmanto tikai ūdeni. Dzesēšanas šķidrumam ir svarīgs uzdevums novērst koroziju motora blokā, taču to nevajadzētu lietot pārmērīgi.

Ja jūs dzīvojat aukstā zemē ar sasalšanas temperatūru - dzesēšanas šķidrums var sasalt, ja maisījums nav pietiekami labs, un tas var nopietni sabojāt jūsu motoru.

Kā darbojas automašīnas radiatoru sistēma

Lai saprastu, kā darbojas radiators, ir izšķiroša nozīme, strādājot ar ūdeni radiatorā. Radiators nodod siltumu no karstā dzesēšanas šķidruma caur ventilatoru. Motors kļūst ārkārtīgi karsts, un siltums no motora tiek pārnests uz dzesēšanas šķidrumu un visbeidzot uz radiatoru.


Radiators daudzās automašīnās ir izgatavots no alumīnija ar plānām spolēm. Radiatora ieplūde ļauj dzesēšanas šķidrumam plūst caur caurulēm, un spuras ar ventilatora palīdzību izkliedē siltumu.

Radiatora spurās bieži ir turbulators, kas palielina karstā dzesēšanas šķidruma plūsmu caur radiatoru. Turbulators palīdz regulēt dzesēšanas šķidruma daudzumu, kas plūst caur radiatora caurulēm. Tas nodrošina maksimālu siltuma daudzumu no dzesēšanas šķidruma.

Dzesētāja sānos ir tvertne, ko sauc par transmisijas dzesētāju. Transmisijas dzesētāja galvenā funkcija ir siltuma noņemšana no eļļas. To veic ar siltuma pārnesi ar dzesēšanas šķidrumu.

Bojāta radiatora pazīmes

Ja jums ir aizdomas, ka jūsu radiators ir bojāts vai ir bojāts, meklējiet dažādas pazīmes. Šeit ir visbiežāk sastopamās pazīmes:

Noplūdes dzesēšanas šķidrums

Brīdī, kad jūsu radiators sāk noplūst, jūs pamanīsit ūdens pilienus zem automašīnas. Jums tas jāpamana, kad automašīna apstājas. Jums jāpārbauda visas caurules, kas iet iekšā un ārā no radiatora. Pārbaudiet, vai skavas nav vaļīgas.


Veicot vienkāršu radiatora testu, radiatorā esošajam ūdenim pievieno krāsu. Ja krāsviela noplūdīs, jūs būsiet spiests nomainīt dzesētāju. Izvairieties pieskarties radiatora vāciņam, kamēr motors darbojas, vai nekavējoties apstājieties, lai to pārbaudītu. Radiators rada augstu spiedienu, un izdalītais tvaiks var izraisīt smagus apdegumus. Atverot radiatora vāciņu, izmantojiet mitru drānu.

Bojāts termostats

Laika gaitā jūsu radiatoram var būt problēmas ar siltuma izkliedēšanu no motora. Pirmais vaininieks, kad tas notiek, ir bojāts termostats. Termostats regulē dzesēšanas šķidruma daudzumu, kas nonāk motorā.

Ja jūsu motors sāk pārkarst, pamanīsit, ka jūsu paneļa temperatūras mērītājs ir pacēlies virs vidējās atzīmes. Ja problēmu nenovēršat uzreiz, rodas vairāk problēmu ar dzinēju.

Zems dzesēšanas šķidrums

Ja jūs pastāvīgi papildināt dzesēšanas šķidrumu radiatorā, tas var nozīmēt, ka dzesēšanas sistēmā ir noplūde. Dzesēšanas šķidrumu norāda zaļa vai dzeltena krāsa. Laika gaitā radiatora iekšpusē veidojas dūņas, kas neļauj dzesēšanas šķidrumam efektīvi pārvietoties.

Dubļi arī neļauj dzesēšanas šķidrumam efektīvi izkliedēt siltumu no motora. Ir arī citi gadījumi, kad transmisijas radiators sajaucas ar dzesēšanas šķidrumu. Tas noved pie dūņu veidošanās.

Bojāts radiatora vāciņš

Radiatora vāciņš neļauj dzesēšanas šķidrumam radiatora iekšpusē izkļūt atmosfērā. Tomēr radiatora iekšpusē ir augsts spiediens, un laika gaitā radiatora vāciņš var saplaisāt. Tiek lēsts, ka radiators var izturēt spiedienu 16 mārciņas uz kvadrātcollu.

Radiatora vāciņa uzdevums ir kontrolēt šo spiedienu. Bojāta radiatora vāciņa dēļ dzesēšanas šķidrums ieplūdīs rezervuārā. Tas ir tāpēc, ka dzesēšanas šķidrums tiek izlaists pārāk ātri, izraisot rezervuāra vārīšanos. Nepareizu radiatoru vāciņu dēļ nevēlams gaiss ieplūst termostatā, radiatora serdenī un radiatora šļūtenēs.

Tas novērš radiatora uzturēšanu nemainīgā temperatūrā, kas noved pie motora pārkaršanas. Radiatoru vāciņi ir samērā pieņemami, un jums nekavējoties jāmaina bojāts vāciņš. Radiatora testeri var izmantot, lai pārbaudītu temperatūru radiatora iekšpusē.

Secinājums

Nevajadzētu par zemu novērtēt dzesēšanas šķidruma lomu motora dzesēšanā. Ūdens bieži tiek sajaukts ar dzesēšanas šķidrumu proporcijā 50:50; jūs varat pievienot arī antifrīzu, ja dzīvojat apgabalos ar ārkārtīgi aukstu temperatūru.

Iemesls, kāpēc ūdeni radiatorā neizmanto atsevišķi, ir tāds, ka tam ir zema viršanas temperatūra, salīdzinot ar dzesēšanas šķidrumu. Dzesēšanas šķidrums ir zaļgani dzeltens šķidrums, kas palielina ūdens viršanas temperatūru. Jums jāpārbauda radiatora sistēmas noplūde, kad pamanāt, ka temperatūras mērītājs ir pacēlies virs centra.