Automašīnu akumulatoru atjaunošana - kā to izdarīt?

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 1 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 14 Maijs 2024
Anonim
Spraudnis pašdarināts 12 voltu automašīnas akumulatora pārbaudei.
Video: Spraudnis pašdarināts 12 voltu automašīnas akumulatora pārbaudei.

Saturs

Tas var būt nepatīkami, ja automašīnas akumulators ilgstoši neiztur uzlādi.

Tas var radīt problēmas, iedarbinot automašīnu no rīta. Lielākā daļa automašīnu akumulatoru sastāv no svina un skābes.

Lai izveidotu lādiņu, viņi izmanto skābes ķīmiskās reakcijas. Trūkums ir tāds, ka laika gaitā spailēs uzkrājas sērs, kas neļauj akumulatoram droši darboties.

Automašīnu akumulatorus ieteicams atjaunot ne vairāk kā piecas līdz sešas reizes. Baterijas nolietojas un pēc dažiem gadiem tās jānomaina.

Kā veikt automašīnas akumulatora atjaunošanu

1. Pārbaudiet spriegumu

Uz akumulatora nolasītais spriegums nosaka, vai akumulatoru var atjaunot. Uzlādējiet akumulatoru ar automašīnas akumulatora lādētāju un ļaujiet tam dažas dienas atpūsties. Ja tas ir kārtībā, jums vajadzētu nolasīt 12-13 voltu spriegumu. Tomēr vienkāršākais veids, kā pārbaudīt akumulatoru, ir automašīnas akumulatora testeris vai automašīnas akumulatora slodzes testeris.

2. Notīriet spailes

Kā minēts iepriekš, sēra uzkrāšanās uz svina plāksnēm ietekmē akumulatora spēju nodrošināt uzlādi. Šīs korozijas noņemšana ir pirmais atjaunošanas solis. Tīrīšanas šķīdumu varat pagatavot pats, pagatavojot maisījumu no 2 daļām soda un 1 daļas ūdens. Sajauciet šķīdumu pastā un berzējiet stabus ar zobu suku, vienlaikus izlejot šķīdumu uz stabiem.


Jums tas jādara ar cimdiem, jo ​​skābe joprojām ir reaktīva. Situācijās, kad pamanāt pārmērīgu koroziju, sēra noņemšanai no stabiem varat izmantot tērauda vilnu vai 300 graudu smilšpapīru.

3. Nomainiet veco skābi

Labam akumulatoram vajadzētu būt apmēram 12,6 voltu vērtībai. Vērtības no 10 līdz 12 voltiem nozīmē, ka jūs varat atjaunot akumulatoru, bet zem 10 voltu jūs tērējat laiku. Jums jānoņem vecā skābe no akumulatora un jāaizstāj tā, lai jūs varētu izmērīt 12,6 voltus. Izmantojiet spraugu skrūvgriezi, lai noņemtu akumulatora vāciņus.

Daudziem jaunākiem akumulatoriem nav vāciņu, ko uzpildīt! Ja skābe ir pārāk vāja, jānomaina akumulators!

Turiet sev tuvumā spaini, kurā varat ieliet akumulatora saturu. Lielākajai daļai bateriju ir no diviem līdz sešiem vāciņiem. Novietojiet vāciņus drošā vietā, lai nezaudētu nevienu no tiem. Pārliecinieties, ka skābe nesaskaras ar jūsu apģērbu vai roku. Ja nejauši kaut ko izlijāt, izmantojiet savu soda, lai neitralizētu efektu.


4. Atjaunošana

automašīnas akumulators

Izšķirošais solis akumulatora atjaunošanā ir elektrolītu izmantošana tukšo akumulatora šūnu papildināšanai. Šis elektrolīts ir destilēta ūdens un Epsom sāļu kombinācija. Ielejiet saturu akumulatora šūnās, bet neaizveriet tos ar vākiem. Tam vajadzētu ļaut elektrolītam pārplūst uzlādes laikā.

Ja kā elektrolītu izmantojat Epsom sāli, tas jāsajauc proporcijā viena daļa Epsom sāls un viena daļa destilēta ūdens. Vēl viena alternatīva ir vara sulfāts.

5. Uzlādējiet akumulatoru

Tas ir pēdējais solis un visilgākais. Lai pilnībā uzlādētu akumulatoru, jums vajadzētu sagaidīt uzlādes laiku no 24 līdz 36 stundām atkarībā no lādētāja uzlādes ātruma. Tas ir atkarīgs no akumulatoru lādētājiem, kas darbojas ar 2 līdz 12 ampēriem. Lādējot, pārliecinieties, vai negatīvais kontakts ir pievienots akumulatora lādētāja melnajam vadam. Pārbaudot sprieguma rādījumus, varat pateikt, ka akumulators ir pilnībā uzlādēts. Tam jābūt aptuveni 12,42 voltiem atkarībā no lādētāja.


Padomi, kā uzturēt akumulatoru labā darba stāvoklī

Ikgadējā apkope

Vienmēr turiet automašīnas akumulatoru uzlādētu. Zemsprieguma akumulators sabojā automašīnu aukstākā temperatūrā. Izmantojiet apkopes lādētāju reizi mēnesī, lai nodrošinātu, ka automašīnas akumulators vienmēr tiek uzlādēts.

Lai to atjaunotu, nav jāgaida, līdz automašīnas akumulators ir pilnībā izlādējies. Tā kā sulfāta kristāli veidojas ap akumulatora spailēm, tas kavēs to spēju efektīvi darboties. Tas ir tāpēc, ka svina sulfāts traucē akumulatora spaiļu elektrisko pretestību.

Jo vairāk jūs turpināsiet lietot akumulatoru kopā ar šo sulfātu, jo vairāk tas pasliktinās. Bateriju reģenerators to novērsīs. Varat arī notīrīt akumulatora spailes ar kādu koksa vai soda šķīdumu.

Pārbaudiet akumulatora ūdens līmeni

Ja jums ir vecāks akumulators ar uzpildes vāciņiem, ieteicams ik pēc pieciem līdz sešiem mēnešiem pārbaudīt akumulatora ūdens līmeni. Mitrās kameras akumulatoriem ūdens līmenim šūnās vajadzētu gandrīz pieskarties uzpildes atveres apakšai. Ja līmenis ir zems, izmantojiet piltuvi, lai piepildītu nedaudz destilēta ūdens, līdz tas ir pilns. Izvairieties no šūnas pārpildīšanas.

Tīriet akumulatora spailes ik pēc 6 līdz 8 mēnešiem

Akumulatora spailes var kļūt par sliktiem vadītājiem, ja tās ir piepildītas ar svina sulfātu. Lai tos notīrītu, uzmanīgi noņemiet akumulatora spailes. Sajauc destilēta ūdens un cepamā pulvera šķīdumu. Izmantojiet zobu suku, lai notīrītu jebkādu koroziju. Notīriet vietu ar nedaudz destilēta ūdens. Pēc tīrīšanas pārklājiet stabus ar nelielu tauku daudzumu, lai novērstu turpmāku koroziju vai rūsēšanu.

Pārbaudiet akumulatora spriegumu

Katru reizi, kad veicat automašīnas apkopi, ir svarīgi regulāri veikt akumulatora sprieguma pārbaudes. To var izdarīt arī agrāk, ja atklājat, ka akumulators nav tik jaudīgs kā iepriekš. Tipiskam akumulatoram jābūt spriegumam no 12,4 līdz 12,6 voltiem.

Pārbaudiet izolatoru

Ne visās automašīnās ir akumulatoru izolatori. Tie ir paredzēti, lai pasargātu akumulatoru no augstas temperatūras zem motora pārsega, kas var ātri izžūt. Pārbaudiet, vai izolators nav bojāts, un nekavējoties nomainiet nolietoto izolatoru.

Paņemiet akumulatoru regulārai apkopei

Pēc katrām 6000 jūdzēm vai 6 mēnešiem ir svarīgi, lai akumulatoru nogādātu sertificētam mehāniķim pārbaudei. To var izdarīt mājās, taču lielākajai daļai garāžu ir aprīkojums, kas normāliem automašīnu īpašniekiem nav viegli pieejams.

Secinājums

Akumulators ir svarīgs komponents elektrisko ierīču darbībai automašīnā. Tā kā lielākā daļa akumulatoru ir svina-skābes akumulatori, laika gaitā tie zaudē uzlādi. Sulfātu veidošanās dēļ stabi var kļūt par sliktiem lādēšanas vadītājiem. Lai atjaunotu akumulatoru, akumulatora elementu uzpildīšanai jāizmanto Epsom sāļu un destilēta ūdens šķīdums. Akumulatora spailes var notīrīt ar cepamā pulvera un destilēta ūdens šķīdumu. Izmantojiet zobu suku, lai notīrītu stabus. Regulāri pārbaudiet akumulatora spriegumu, vai tajā nav darbības traucējumu pazīmju.