8 cēloņi, kāpēc jūsu automašīna nepaātrinās

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 3 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 14 Maijs 2024
Anonim
8 cēloņi, kāpēc jūsu automašīna nepaātrinās - Auto Remonts
8 cēloņi, kāpēc jūsu automašīna nepaātrinās - Auto Remonts

Saturs

Problēmas ar jūsu automašīnas paātrinājumu nekad nav laba zīme, jo tā mums norāda, ka kaut kas nav kārtībā ar gaisa un degvielas maisījumu vai aizdedzi.

Bet kur man jāsāk atrast problēmu, ja mana automašīna nepaātrinās? Jūs varat jautāt. Šajā rakstā mēs aplūkosim visizplatītākos iemeslus, kāpēc jūsu automašīna nepaātrinās.

8 Automašīnas cēloņi netiks paātrināti

  1. Netīrs vai bojāts masas gaisa plūsmas sensors
  2. Aizsērējis degvielas filtrs
  3. Aizsērējis gaisa filtrs
  4. Nepareizs droseļvārsta korpuss
  5. Aizdedzes problēmas
  6. Bojāts degvielas sūknis
  7. Kļūdains sadales vārpstas laiks
  8. Limp režīms

Šeit ir detalizētāks saraksts ar 8 visbiežāk sastopamajiem iemesliem, kāpēc jūsu automašīna nepaātrinās:

Netīrs vai bojāts masas gaisa plūsmas sensors

Visbiežākais automašīnas, kas nepaātrinās, cēlonis ir liesa gaisa un degvielas maisījums. Masas gaisa plūsmas sensors mēra motorā ieplūstošo gaisu, un pēc tam motora vadības bloks aprēķina, cik daudz degvielas vajadzētu ievadīt motorā.


Parasti šim sensoram rodas netīrumi, ja jums ir brīvdabas filtrs vai kādu laiku neesat nomainījis gaisa filtru.

Ja šis MAF sensors kļūst netīrs vai sabojāts, tas izmērīs pārāk maz gaisa, kas nonāk motorā, un tāpēc jums var būt problēmas ar liesu maisījumu.

Bieži vien MAF sensoru var notīrīt, lai tas atkal darbotos. Noņemiet sensoru un uzmanīgi notīriet to ar elektrisko tīrīšanas līdzekli.

Vairāk par sliktiem MAF sensora simptomiem varat uzzināt šeit: slikti MAF sensora simptomi

Aizsērējis degvielas filtrs

Degvielas filtrs tiek uzstādīts pēc degvielas sūkņa, nodrošinot, ka degvielas sistēmā nenonāk netīrumi un neiznīcina tādas detaļas kā degvielas inžektori.

Ja kādu laiku neesat nomainījis degvielas filtru, tas var ierobežot degvielas plūsmu un radīt zemu degvielas spiedienu. Zems degvielas spiediens tad izraisīs liesu maisījumu motorā, kas rada paātrinājuma problēmas.


Degvielas filtru bieži ir viegli un lēti nomainīt, tādēļ, ja kādu laiku neesat to izdarījis, noteikti ir laiks to nomainīt.

Aizsērējis gaisa filtrs

Gaisa filtrs nodrošina, ka netīrumi vai citas daļiņas nenonāk motorā un iznīcina jutīgās daļas un sensorus. Gaisa filtrs jāmaina pēc grafika, kas ir atkarīgs no jūsu automašīnas modeļa un motora.

Motoram ir nepieciešams gaiss, lai elpotu, un, ja gaisa filtrs ir pārāk aizsērējis, tāpēc tas ierobežos gaisa plūsmu, tas var noslāpēt motoru, tāpēc tas nevarēs paātrināties noteiktā ātrumā.

Neizdevās droseļvārsta korpusa vārsts

Nospiežot akseleratora pedāli, tiek atvērts atloks, lai dzinējā nonāktu vairāk gaisa. To sauc par droseļvārsta korpusu.


Ja rodas kādas problēmas ar droseļvārsta korpusa vārstu, jums var būt ierobežota jauda, ​​jo vārsts var nebūt pilnībā atvērts.

Ja rodas kādas problēmas ar droseļvārsta korpusu, tas bieži iedegas pārbaudes dzinēja gaismu.

Aizdedzes problēmas

Ne tikai gaisa un degvielas maisījums var sajaukt ar jūsu paātrinājumu. Lai mums būtu jaudīgs motors, mums vajag arī labu dzirksti. Ja rodas kādas problēmas ar aizdedzes sistēmas daļām, piemēram, aizdedzes svecēm vai aizdedzes spolēm, iespējams, ka ir problēma ar paātrinājumu.

Ja jums ir kādas problēmas ar aizdedzi, jūs varat pamanīt to kā aizdedzi. Ja jums šķiet, ka jūsu automašīna izklausās nedaudz savādāk un tā paātrinājums ir ļoti aptuvens, to var izraisīt nepareiza aizdegšanās.

Uguns nedeg, kad aizdedze neizdodas, un degviela no izplūdes sistēmas nedeg. Nepareizu ugunsgrēku bieži izraisa sliktas aizdedzes sveces vai sliktas aizdedzes spoles.

Varat arī pārbaudīt aizdedzes laiku, ja tas ir manuāli pielāgojams jūsu automašīnas modelim. Vēlā aizdedzes laika dēļ automašīna var kļūt ļoti bezspēcīga.

Bojāts degvielas sūknis

Degvielas sūknis piegādā degvielu motoram. Kad motors darbojas, degvielas sūknis palielina spiedienu degvielas tvertnē, lai pārliecinātos, ka tur vienmēr ir degviela, ja dzinējam tā nepieciešama.

Ja degvielas sūknis nedarbojas, tas var izraisīt zemu degvielas spiedienu, kas līdz ar to zaudēs paātrinājumu. Ja motora vadības blokā ir kādi traucējumu kodi par zemu degvielas spiedienu, iespējams, tas ir bojāts degvielas sūknis.

Kļūdains sadales vārpstas laiks

Vai nesen kāds nomainīja jūsu automašīnas zobsiksnu vai ķēdi, un pēc tam automašīna kļuva lēna? Ja kāds nepareizi uzstāda zobsiksnu vai ķēdi vai tas notiek nejauši, jūsu automašīna bieži kļūst ļoti lēna un bezspēcīga.

Ja zobsiksna bez iemesla pārlēca, jums pēc iespējas ātrāk jāizmeklē problēma, jo bojāta zobsiksna vai ķēde var sabojāt visu motoru.

Limp režīms

Limp režīms rodas, kad motora vadības bloks no jebkura sensora atpazīst ļoti nepareizu parametru. To bieži var izraisīt turbo vai tamlīdzīga pārsprieguma palielināšana.

Limp režīms bieži ierobežo motora apgriezienu skaitu un jaudu. Ja jums ir automātiskā pārnesumkārba, tas var arī izraisīt pārnesumkārbas pārslēgšanos virs 3. pārnesuma.

Limp režīms ir ļoti izplatīts iemesls tam, kāpēc jūsu automašīna nepaātrinās, un, ja pamanāt šo simptomu kopā ar motora pārbaudes gaismu, noteikti ir pienācis laiks pārbaudīt problēmu kodus.

Vairāk par mīkstu režīmu varat izlasīt šeit: Limp mode cēloņi un simptomi

Kā diagnosticēt automašīnu, kas parasti nepaātrinās?

Diagnosticēt automašīnu, kas nepaātrinās, ir diezgan viegli, ja jums ir instrumenti un pieredze. Lūk, kā profesionālis diagnosticētu šo problēmu. Lai ievērotu šo rokasgrāmatu, jums, iespējams, būs nepieciešami daži īpaši rīki.

  1. Pievienojiet OBD2 skeneri un pārbaudiet, vai nav problēmu kodu un saistīto problēmu kodu. Turpiniet problēmu novēršanu, izmantojot atrastos problēmu kodus. Mūsu vietnē ir daudz rakstu par noteiktu problēmu kodu diagnostiku. Ja neatradāt problēmu kodus, varat turpināt:
  2. Pārbaudiet dzīvos datus diagnostikas rīkā, kamēr kāds cits paātrina automašīnu. Paātrinoties, meklējiet turbo spiedienu un gaisa plūsmu. Pārbaudiet visas citas vērtības un turpiniet bojātā sensora problēmu novēršanu, ja atrodat dīvainas vērtības.
  3. Pārbaudiet MAF gaisa plūsmas sensoru un notīriet to ar elektrisko tīrīšanas līdzekli.
  4. Pārbaudiet gaisa filtru un nomainiet to, ja tas ir netīrs.
  5. Pārbaudiet degvielas spiedienu ar degvielas spiediena mērītāju. Pārbaudiet un nomainiet degvielas filtru vai degvielas sūkni, ja spiediens ir pārāk zems.
  6. Pārbaudiet, vai nav EVAP dūmu automāta noplūdes. Pārbaudiet PCV vārsta darbību. Novērst visas noplūdes un mēģināt vēlreiz.
  7. Pārbaudiet aizdedzes sveces un aizdedzes spoles stāvokli. Nomainiet, ja ir bojāts vai sliktā stāvoklī.
  8. Pārbaudiet sadales vārpstas laiku. Nomainiet vai izlabojiet laiku, ja tas ir kļūdains.