10 cēloņi, kāpēc automašīna paātrinot zaudē enerģiju

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 5 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 14 Maijs 2024
Anonim
10 Prediabēta simptomi, kas jums jāzina, pirms ir par vēlu
Video: 10 Prediabēta simptomi, kas jums jāzina, pirms ir par vēlu

Saturs

Tāpat kā visiem mehāniskajiem aprīkojuma veidiem šajā pasaulē, arī automašīnām ir iespējami bojājumi.

Ja kāda no svarīgām automašīnas dzinēja daļām nolietojas vai tiek sabojāta, ir liela iespēja, ka automašīna zaudēs jaudu, veicot ātrumu.

Jūsu automašīnas dzinējs, iespējams, nesaņem pietiekami daudz degvielas, vai arī var būt problēmas ar motora elektroenerģijas padevi.

Šajā rakstā mēs apspriedīsim dažādus iemeslus, kāpēc automašīna paātrinot var zaudēt jaudu.

Dažādu iemeslu dēļ automašīna var zaudēt paātrinājumu. Šeit ir daži no visizplatītākajiem iemesliem, kāpēc tas zaudē spēku. Šis saraksts atbilst gan benzīna, gan dīzeļdzinējiem.

10 cēloņi, kāpēc automašīna paātrinot zaudē enerģiju

  1. Aizsērējis degvielas filtrs
  2. Aizsērējis vai netīrs gaisa filtrs
  3. Aizsērējis katalītiskais neitralizators vai daļiņu filtrs
  4. MAF sensora darbības traucējumi
  5. Skābekļa sensora darbības traucējumi
  6. Bojāti degvielas inžektori
  7. Bojāts degvielas sūknis
  8. Zema cilindra saspiešana
  9. Nepareiza turbokompresora / pastiprinātāja caurules noplūde

Šie ir visizplatītākie šāda veida problēmu cēloņi.


Turpināsim par to vairāk runāt. Šeit ir daudz detalizētāks saraksts ar visbiežāk sastopamajiem cēloņiem, kāpēc jūsu automašīna zaudē jaudu, kamēr paātrinās.

Aizsērējis degvielas filtrs (gan dīzeļdegviela, gan gāze)

Degvielas filtrs ir atbildīgs par degvielas filtrēšanu, pirms tā nonāk dzinējā un sadegšanas kamerā. Ja degvielas filtrs tiek aizsērējis un degviela nenonāk pareizajā daudzumā, motors nedarbosies optimālajā līmenī.

Paātrinoties, jutīsies tā, it kā zaudētu spēku. Tātad, kad tas notiek, vispirms ir jāpārbauda degvielas filtrs.

Degvielas filtrs atrodas motora nodalījumā vai netālu no degvielas tvertnes jūsu automašīnas bagāžniekā. Ja degvielas filtrs ir aizsērējis, to var nomainīt mehāniķis, kurš iekasēs jums ļoti niecīgu summu.


Aizsērējis / netīrs gaisa filtrs (gan dīzeļdegviela, gan gāze)

Lai pareizi darbotos, dzinējam nepieciešams tīrs gaiss. Putekļi un citas daļiņas var sabojāt sadegšanas kameru. Tāpēc gaisam, kas nonāk sistēmā, vienmēr jābūt tīram. Lai to nodrošinātu, tieši pirms droseļvārsta korpusa tiek ievietots gaisa filtrs.

Tiklīdz droseļvārsts atveras, gaiss tiek iesūkts, un tas iziet cauri tam paredzētajam gaisa filtram, kas attīra gaisu no putekļiem un citām kaitīgām daļiņām. Gaisa filtrs pēc dažiem tūkstošiem jūdžu sabojājas, tāpēc vislabāk ir to nomainīt katru reizi, kad dodaties uz eļļas maiņu.

Aizsērējis katalītiskais neitralizators vai daļiņu filtrs

Izplūdes gāzes no motora izvada visas kaitīgās un nevajadzīgās gāzes. Jo ātrāk izplūdes gāzes izdala šīs gāzes, jo ātrāk dzinējs var atsākt degšanu.


Tāpēc, ja automašīna spēj izdalīt gāzes ātrāk nekā tā rada, automašīna darbojas ātri un vienmērīgi.

Tomēr, ja ceļā ir kāds šķērslis, piemēram, aizsērējis katalizators vai aizsērējusi izplūdes gāze, tad jūsu dzinējs zaudē jaudu.

MAF sensora darbības traucējumi (gāzes motori)

Masas gaisa plūsmas sensors (MAF) mēra gaisa daudzumu, kas automašīnai nepieciešams, lai paātrinātu. Kad tas ir izdarīts, tas nosūta šo informāciju ECU, kas paziņo, ka droseļvārsts attiecīgi tiek atvērts.

Ja MAF ir kļūdains un nepietiekami mēra gaisa plūsmu, var rasties nopietni jaudas zudumi. Sensori var nolietoties karstuma un putekļu dēļ. To regulāra tīrīšana var palīdzēt uzlabot viņu darbību.

Skābekļa sensora darbības traucējumi (gāzes dzinēji)

MAF uztver gaisa daudzumu, kas nonāk motorā, un skābekļa sensors mēra gāzu skaitu, kas iziet no motora. Tāpēc tas atrodas izplūdes caurulē. Ja MAF rādījumi sakrīt ar skābekļa sensora rādījumiem, tas nozīmē, ka jūsu automašīna ir ideālā braukšanas stāvoklī.

Skābekļa sensors ietekmē arī degvielas iesmidzināšanas sistēmu, tāpēc tā pareiza darbība ir nepieciešama, lai jūsu automašīna darbotos vienmērīgi.

Ja skābekļa O2 sensors nedarbojas, tas var izraisīt vāju stāvokli motorā, kā rezultātā paātrinot dzinēju zaudēs jaudu.

Bojāti degvielas inžektori (gan dīzeļdegviela, gan gāze)

Degvielas iesmidzinātāji degvielu ievada sadegšanas kamerā. Viņi to dara, sūtot degvielu ar augstu spiedienu, līdzīgi kā aerosols. Lai sadegšana notiktu, viņiem kamerā jāizsmidzina precīzs degvielas daudzums.

Ja notiek pat neliela nepareiza aprēķināšana, degšanas cikls var tikt traucēts, kā rezultātā var pazust jauda un sliktākajā gadījumā sabojātās izciļņi vai virzuļi.

Degvielas sūknis (gāzes motori)

Degvielas sūknis piegādā degvielu no degvielas tvertnes motoram. Degvielas sūknim jābūt pietiekami jaudīgam, lai varētu nosūtīt degvielu ar augstu spiedienu. Ja spiediens ir zems, degvielas iesmidzinātāji nevarēs izsmidzināt pareizu degvielas daudzumu sadegšanas kamerā, kā rezultātā tiks zaudēta jauda.

Bojāts degvielas sūknis neradīs problēmas ar mazu ātrumu, taču, iespējams, jūs varat palikt nevēlams, kad meklējat ātru paātrinājumu. Degvielas sūkņiem parasti ir ilgs kalpošanas laiks, tāpēc automašīnas degvielas sūkņa pārbaudei nevajadzētu būt jūsu pirmajai darbībai.

Nodilušās aizdedzes sveces (gāzes dzinēji)

Aizdedzes sveces ir motora sastāvdaļa, kas var radīt problēmas ar motora jaudu. Tie rada dzirksteli, kas izraisa sprādzienus sadegšanas kameras iekšpusē. Bez tiem jūsu automašīna pat nedarbosies.

Ja jūs zaudējat strāvu, dažos retos gadījumos sliktas aizdedzes sveces varētu būt problēma. Pārsvarā jūs pamanīsit nolietotās aizdedzes sveces, kad automašīna nedarbojas pareizi.

Ja jūsu automašīnas dzinējs neizklausās kā parasti, pastāv iespēja, ka svece ir nolietojusies un automašīna darbojas ar vienu cilindru mazāk nekā parasti.

Slikta cilindra saspiešana (gan dīzeļdegviela, gan gāze)

Motora cilindriem jābūt cieši noslēgtiem, lai tie varētu saturēt sprādzienus, kas notiek to iekšienē. Automašīna darbojas pēc šī pamatprincipa. Ja saspiešanas pakāpe ir augsta, tad visa sprādziena jauda tiek izmantota virzuļu darbināšanai. Tomēr, ja ir noplūde, saspiešanas ātrums samazinās.

Vieglāk sakot, tas nozīmē, ka cilindrs nespēj saspiest sprādzienu, un jauda netiek pilnībā pārnesta uz riteņiem. Tas var tieši izraisīt jaudas zudumu, vienlaikus paātrinoties.

Bojāta turbokompresora / pastiprinātāja caurules noplūde (gan dīzeļdegviela, gan benzīns)

Ja jūsu automašīna ir aprīkota ar turbokompresoru, iespējams, ka turbokompresors ir bojāts. Turbokompresors dod motoram daudz papildu zirgspēku, un bez tā - jūsu automašīna jutīsies kā traktors.

Vēl ticamāks scenārijs ir tāds, ka atbrīvojās turbo pastiprinātāja caurule, tāpēc turbokompresors nepalielinās turbo spiedienu. Tas izraisīs nopietnu motora darbības kritumu un turbokompresora saplīšanu.