Vai nedaudz pārpildīta transmisija tiks sabojāta?

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 1 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 17 Maijs 2024
Anonim
PAZARLIK YAPTIM !!! l 2.El Araba Fiyatları l 2.El Oto Pazarı
Video: PAZARLIK YAPTIM !!! l 2.El Araba Fiyatları l 2.El Oto Pazarı

Saturs

Automašīnu īpašnieki uzklausīs visus skaņas signālus, ko rada viņu automašīna, un pievērsīs uzmanību visām pārnesumu pārslēgšanas izmaiņām, jo ​​abas šīs lietas varētu norādīt uz pārnesumkārbas problēmām, kuras varētu izraisīt pasliktināts transmisijas šķidrums.

Jums ir jāuzrauga automašīnas transmisijas šķidrums, lai to nomainītu īstajā laikā un izvairītos no šīm problēmām.

Lai gan pastāv vienprātība, ka transmisijas šķidrums ir jāmaina, dažādi automašīnu ražotāji bieži izdod grafikus, pamatojoties uz automašīnas modeli.

Lielākajai daļai ražotāju ieteicamais attālums transmisijas šķidruma nomaiņai ir aptuveni 100 000 jūdzes, taču tas var būt pārāk garš. Daudzi mehāniķi optimālai apkopei ieteiktu mainīt ik pēc 50 000 jūdzēm.

Lai gan tas ir vienkāršs uzdevums, ko varat izdarīt pats, jums vajadzētu būt uzmanīgam, lai nepārslogotu pārnesumkārbas šķidrumu, jo tas var ietekmēt pārnesumu pārslēgšanu.

Transmisijas pamatdarbība

Kad mēs runājam par manuālo pārnesumkārbu, ir viegli saprast, kā tā darbojas. Manuālā pārnesumkārba ir līdzīga automātiskajai pārnesumkārbai, taču ar dažām atšķirībām. Galvenā atšķirība ir tāda, ka manuālās pārnesumkārbas tiek darbinātas ar spieķi, lai mainītu pārnesumus.


Pārnesumkārbas iekšpusē ir vairāki dažāda izmēra pārnesumi, kas savienoti ar pārnesumkārbu. Tā kā viss šeit tiek darbināts manuāli, lai pārnesumkārbas iekšpusē esošie pārnesumi būtu vēsi un gludi, ir nepieciešama tikai eļļošana.

Lai to panāktu, tiek izmantota transmisijas eļļa - tas nedaudz atšķiras no motoreļļas, bet kalpo vairāk vai mazāk tam pašam mērķim.

Tomēr automātiskās pārnesumkārbas gadījums ir nedaudz atšķirīgs. Šīs transmisijas satur arī pārnesumus, bet papildu sastāvdaļu, ko sauc par griezes momenta pārveidotāju, kurā tiek izmantota pārnesumkārba, par kuru mēs runājam.

Izņemot to, ka transmisija šeit pilnībā balstās uz transmisijas šķidruma darbību, un bez šī šķidruma transmisija vispār nedarbotos. Automātisko pārnesumkārbu šķidrums atšķiras no manuālās pārnesumkārbas šķidruma. Šeit pārāk daudz transmisijas šķidruma lietošana, pat pārsniedzot pilnu atzīmi, var radīt diezgan nelabvēlīgas sekas.

Vai tas nodarīs kaitējumu manai pārraidei, ja tā būs pārpildīta?

Līdzīgi kā pašam motoram, arī transmisijas rada daudz siltuma, kas jāatdzesē. Automašīnās ar manuālo pārnesumkārbu tas tiek panākts, izmantojot pārnesumkārbas eļļu, par kuru mēs runājām.


Automātiskajās automašīnās transmisijas eļļai ir divi mērķi, pirmkārt, kā dzesēšanas šķidrums un smērviela, un, otrkārt, kā degviela, lai pārnesumkārba darbotos.

Lai gan šis šķidrums ir būtisks vienmērīgai darbībai, pārāk daudz šķidruma pārnesumkārbā var sabojāt pašu pārnesumkārbu. Tas ir tāpēc, ka pārāk daudz šķidruma pārnesumkārbā pārnesumi būtu pilnībā iegremdēti šķidrumā, izraisot šķidruma putošanu.

Putojošās un ļoti mazās telpas dēļ pārvades šķidruma pārpalikums pārkarst transmisiju, nevis to uztur vēsumā, un, ja nav vietas gaisam, sajūga nospiešana izraisīs šķidruma mēģinājumus izsūkties no transmisijas, apdraudot Ronis.

Tas ir vēl bīstamāk automātiskajos transportlīdzekļos.

Transmisijas šķidruma pārpildīšanas sekas

Kā mēs esam apsprieduši, daži galvenie cēloņi var rasties, ja esat pārpildījis transmisijas šķidrumu. Daži no visbiežāk sastopamajiem cēloņiem ir uzskaitīti zemāk:

  • Pārkarsēta transmisija: Transmisija var pārkarst paaugstināta spiediena un berzes dēļ, kad pārpildāt transmisijas šķidrumu.
  • Transmisijas eļļas noplūde: Ja papildināsiet pārāk daudz šķidruma, transmisijā izveidosies augsts spiediens, kas var izraisīt šķidruma noplūdi.
  • Neregulāra maiņa: Problēmas ar spiedienu un pārslēgšanu var radīt problēmas ar jūsu transportlīdzekli, piemēram, neregulāru pārslēgšanos, ja esat pārpildījis pārnesumkārbu.
  • Putots šķidrums: Ja esat pārpildījis transmisiju, var rasties problēmas ar transmisiju, piemēram, putuplasta transmisijas šķidrums transmisijas iekšpusē. Sīkāku skaidrojumu skatiet zemāk.
  • Eļļas trūkums: Ja jūsu transmisijas šķidrums puto, tas var pielipt transmisijas augšdaļai un pārnesumiem un jebkur citur, kur tam nevajadzētu atrasties transmisijā. Tas var izraisīt pārraides iesprūšanu, ja jums nav paveicies.
  • Samazināta šķidruma eļļošana: Kā mēs jau apspriedām, transmisijas šķidrums var putot, kas ievērojami samazina eļļošanu. Ilgtermiņā tas var izraisīt ātrumkārbas lielu nodilumu.

Tā kā automātiskās pārnesumkārbas darbība ir atkarīga no šķidruma, pārāk daudz šķidruma transmisijā radīs neregulāru pārslēgšanos. Tas var izraisīt vai nu agrīnu pārslēgšanos, vai arī novēlotu pārslēgšanos ar saraustīšanu. Pārraide var radīt arī dīvainus trokšņus.


Pārāk daudz šķidruma pārnesumkārbā var izraisīt arī pašas eļļas noplūdi no pārnesumkārbas. Vissvarīgākais, pievienojot pārāk daudz transmisijas šķidruma, ir tas, ka tas rada lielu spiediena starpību pašā transmisijā.

Pārnesumkārbas iekšpusē tiek uzturēts noteikts spiediens kopā ar šķidrumu, kuram uz mērstieņa ir norādīta robeža. Pārāk daudz šķidruma izraisīs spiediena palielināšanu pārnesumkārbas iekšpusē, un jūs varat iedomāties bojājumus, ko var izraisīt pārnesumkārba.

Vai nedaudz pārpildīta transmisija tiks sabojāta?

Nedaudz pārpildīta pārnesumkārba netiks sabojāta, ja tiek izmantoti tādi daudzumi kā 0,3 litri / 0,3 kvarti. Ja pārsūtīsiet pārraidi ar vienu litru vai vairāk virs maksimālās atzīmes, transmisija var tikt sabojāta.

Transmisijas šķidrums jūsu automašīnā veic vairākas funkcijas. To galvenokārt izmanto eļļošanai, taču tas nodrošina jūsu blīvējumu stāvokli, kontrolē transmisijas temperatūru un aizsargā metāla virsmas un kustīgās daļas no berzes izraisīta nodiluma.

Pārnesumkārbas pārpildīšana var ietekmēt jūsu transportlīdzekļa darbību. Tas var izraisīt noplūdi transmisijas blīvēs, radot peļķi zem transmisijas.

Jums var būt grūtības pārslēgt pārnesumus un pārkarst. Šos simptomus izraisa pārnesumkārbas šķidruma pārpildīšana un tie var nopietni sabojāt jūsu transportlīdzekli.

Ja neizlabo, pārāk daudz transmisijas šķidruma var sabojāt blīves un ietekmēt pārslēgšanās procesa konsekvenci. Blīves, kas novērš noplūdi, kad rotējošās vārpstas savienojas ar cietām sastāvdaļām, ir ļoti uzņēmīgas pret pārāk daudz šķidruma un var palielināt bojājumu risku.

Temperatūra paaugstināsies arī jūsu pārnesumkārbā, jo putojošais šķidruma pārpalikums nepietiekami ņem vērā komponentu berzi.

Kā uzzināt, kad jāmaina transmisijas šķidrums

Transmisijas šķidrums laika gaitā nolietojas, īpaši intensīvas lietošanas gadījumā. Ātrāk jāmaina transmisijas šķidrums, ja velciet piekabes vai smagas kravas vai ja bieži apstājaties, piemēram, braucot pilsētās.

Braucot ar lielu slodzi, transmisijas darba temperatūra paaugstinās, kā rezultātā eļļa var ātrāk nolietoties. Ja parasti sarkanā vai zaļā pārnesumkārbas eļļa ir tumšāka un sadedzina smaržu, tā ir jāmaina.

Ja pārnesumu pārslēgšana notiek lēnāk vai traucē, to var izraisīt noplūdes pārnesumkārbas eļļas bojājumi. Tas kalpo gan kā smēreļļa, gan kā hidrauliskais pacēlājs, kas palīdz atvieglot pārnesumu pārslēgšanu. Transmisijas eļļa arī atdzesē transmisiju.

Šo funkciju samazināta efektivitāte varētu liecināt, ka jāmaina transmisijas eļļa. Jums vajadzētu apsvērt arī transmisijas eļļas nomaiņu, ja tajā ir atkritumi un svešķermeņi.

Kas jāņem vērā, pirms nomaināt transmisijas šķidrumu?

Tipiskās pazīmes, kas norāda, ka jāmaina transmisijas šķidrums, nenozīmē, ka tas jādara nekavējoties. Ja vien jums nav pārraides kļūmes, varat ieplānot šķidruma maiņu.

Pirms pieņemat lēmumu, jums jāņem vērā ražotāja ieteikumi par nobraukumu un jāpaiet zināmam laikam, lai atrastu pieejamu pakalpojumu sniedzēju.

Zinot ražotāja specifikācijas jūsu transportlīdzeklim, tas arī var palīdzēt pareizi izvēlēties skalošanas un iztukšošanas šķidrumu apkopes laikā. Jūs atradīsit arī informāciju par saderīgām transmisijas eļļas iespējām un visiem soļiem, kas saistīti ar citu detaļu, piemēram, filtra, tīrīšanu un apkopi.

Tātad, cik daudz šķidruma vajadzētu pievienot?

Transmisijas eļļai ir dažas līdzības ar motoreļļu. Tāpat kā jūs saņemtu atšķirīgu nolasījumu no motoreļļas mērstieņa, kad motors ir auksts un kad tas ir karsts, jūs saņemsiet tādus pašus rezultātus, pārbaudot pārnesumkārbas eļļas līmeni.

Tomēr ir divas situācijas, kad transmisijas eļļu var pārbaudīt. To var pārbaudīt gan tad, kad motors ir karsts, gan auksts. Šeit ir daži punkti, lai pārbaudītu transmisijas eļļu:

  1. Novietojiet automašīnu uz līdzenas virsmas.
  2. Izvelciet mērstieni
  3. Noslaukiet nūju ar tīru, neplūksnu drānu un ievietojiet to vēlreiz
  4. Izvelciet to un pārbaudiet šķidruma līmeni
  5. Ja motors ir auksts, pārbaudiet aukstuma atzīmi
  6. Ja motors ir silts vai joprojām darbojas, pārbaudiet karstuma atzīmi
  7. Ja atkarībā no situācijas šķidruma līmenis ir pārāk tālu zem marķējuma, piepildiet to

Pārnesumkārbas šķidrumi parasti nav jāmaina tik bieži. Noteikti ne tik bieži kā motoreļļa. Automātiskās pārnesumkārbas eļļas gadījumā eļļas krāsai jābūt diezgan sarkanai vai rozā krāsai, un smarža nedrīkst atgādināt degšanu. Līdzīgi, manuālās pārnesumkārbas gadījumā šķidrumam jābūt nevis tumšam, bet sārti sarkanam.

Secinājums

Vai zinājāt, ka transmisijas eļļas nomaiņa var būt rentablāka nekā kumulatīvā motoreļļas maiņa? Atrodot pareizo eļļu un veicot regulāras pārbaudes, jūs varat nodrošināt lielisku profilaktisko apkopi. Ja transmisijas eļļa ir veca, mainījusi krāsu vai tai ir sadedzināta smaka, jums, iespējams, būs jāmaina.

Eļļošanas trūkums var sabojāt blīves un citas sastāvdaļas, kas var ietekmēt jūsu transportlīdzekļa kalpošanas laiku un darbību. Tas var izraisīt arī grūtākas pārnesumu maiņas.

Ievērojot īpašnieka rokasgrāmatu un ražotāja norādījumus par transmisijas šķidruma maiņu, var palīdzēt aizsargāt jūsu transportlīdzekli no pilnīgas pārnesumkārbas atteices. Lai izvairītos no šīs dārgās problēmas, ievērojiet norādīto procedūru un šķidruma specifikācijas.

Ja manuāli maināt transmisijas šķidrumu, atcerieties ievērot drošības pasākumus. Jums arī jāuzrauga daudzums, jo pārnesumkārbas eļļas pārpildīšana var ietekmēt jūsu kopējo braukšanas pieredzi.

Tātad, ja pārraide ir pārslogota, ir lieliska ideja kaut ko pieskarties caur spraudni vai mērstieni, lai iegūtu pareizo līmeni. Pārpildīta pārraide ilgtermiņā var nopietni sabojāt jūsu pārraidi.

Ja jums ir vēl kādi jautājumi par pārraidi, varat meklēt informāciju mūsu vietnē vai atstāt savu komentāru zemāk, es atbildēšu uz jūsu jautājumiem, cik drīz vien iespējams.