5 Slikta sekundārā gaisa iesmidzināšanas sūkņa simptomi, atrašanās vieta un nomaiņa

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 2 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūnijs 2024
Anonim
Signs of a Bad Secondary Air Injection P0418 P0411 P02445 P0410 Failure Symtoms
Video: Signs of a Bad Secondary Air Injection P0418 P0411 P02445 P0410 Failure Symtoms

Saturs

Mūsdienu transportlīdzekļos nav jāatkāpjas no emisijas standartiem. Katram autoražotājam ir pienākums tos izpildīt, kas nozīmē, ka viņiem ir jāinstalē papildu komponenti jūsu transportlīdzeklim.

Viena no šīm sastāvdaļām ir sekundārā gaisa iesmidzināšanas sūknis, kas pazīstams arī kā SAI sūknis. Un, lai gan sekundārais gaisa iesmidzināšanas sūknis veic izcilu darbu, samazinot jūsu izmešus, tas pēc kāda laika mēdz nolietoties.

Kad tas notiks, jūs sākat pamanīt dažādus simptomus, un jo ilgāk jūs tos atstājat mierā, jo smagāki tie kļūs. Tāpēc pirms niršanas visā citā, kas jums jāzina par šiem izveicīgajiem komponentiem, mēs šeit nojaucām kļūdainā sekundārā gaisa iesmidzināšanas sūkņa visbiežāk sastopamos simptomus.

Slikta sekundārā gaisa iesmidzināšanas sūkņa simptomi

Biežākā kļūdainā gaisa iesmidzināšanas sūkņa simptomi ir motora gaismas pārbaude vai neizdevies emisijas tests. Bet, lai gan tie ir visizplatītākie simptomi, tie nav vienīgais, kas jums jāpievērš uzmanība.


Zemāk mēs esam uzsvēruši piecus visbiežāk sastopamos simptomus, tāpēc jūs zināt, uz ko jāpievērš uzmanība, ja jums ir aizdomas par nepareizu sekundārā gaisa iesmidzināšanas sūkni.

1. Pārbaudiet motora apgaismojumu

Jūsu transportlīdzekļa ražotājs to piepilda līdz malām ar sensoriem, un šie sensori uzrauga gandrīz visu, ko jūsu automašīna dara. Tāpēc nav pārsteigums, ka, ja jums ir bojāts sekundārā gaisa iesmidzināšanas sūknis, viens no šiem sensoriem paziņos ECM, lai jūs par to informētu, izmantojot motora pārbaudi.

Visizplatītākais kods, ar kuru jūs saskaraties, ir P0410, sekundārā gaisa iesmidzināšanas sistēmas darbības traucējumi. Tomēr jūs varat arī iegūt kodu skābekļa sensoram vai katalizatoram. Ja tas tā ir, jums ir pārbaudāma motora lampiņa viena no simptomiem, nevis cēloņa dēļ.

Tāpēc, veicot diagnostikas remontu, vienmēr ir labāk piesaistīt OBD II skenēšanas rīku transportlīdzeklim - tādējādi jūs pirmo reizi pareizi diagnosticējat problēmu.


2. Neizdevās emisiju tests

Jūsu sekundārais gaisa iesmidzināšanas sūknis ir izmešu sastāvdaļa, tāpēc nav pārsteigums, ka, ja tas darbojas, jūs neizturēsit emisijas testu. Jo vairāk svaiga gaisa saņem jūsu katalizators, jo labāk tas var paveikt savu darbu.

Turklāt lielākajā daļā emisiju testu jūs automātiski neizdoties, ja jums ir ar emisiju saistīta pārbaude ar dzinēju. Lai gan vēlāk mēs pievērsīsimies šī komponenta darbībai, vienkārši ziniet, ka, ja tas darbojas, jūs nekad neizturēsit emisijas testu - pat ja jums nav aktīvas motora gaismas.

3. Lēns paātrinājums

Jūsu sekundārais gaisa iesmidzināšanas sūknis uzrauga ogļūdeņraža līmeni, kas nāk no motora, un, ja tas saņem nepareizus rādījumus, tas var pateikt jūsu ECM, ka kaut kas nedarbojas tieši sadegšanas kamerā. Tas var izraisīt veiktspējas problēmas, piemēram, lēnāku paātrinājumu.


4. Motora apstāšanās vai samazināta jaudas jauda

Vēl viens veiktspējas problēmu kopums, ko var izraisīt kļūdaini sekundārā gaisa iesmidzināšanas sūkņa rādījumi, ir motora apstāšanās vai samazināta jaudas jauda. Tas ir tāpēc, ka jūsu motors maina kopējo veiktspēju, pamatojoties uz kļūdainiem rādījumiem, kas savukārt rada faktiskas problēmas, mēģinot darboties.

Tāpēc pēc iespējas ātrāk jānovērš bojāts sekundārā gaisa iesmidzināšanas sūknis. Pretējā gadījumā braucot var rasties problēmas, un šīs problēmas laika gaitā tikai pasliktināsies.

5. Zema dīkstāves

Dažreiz vienīgā veiktspējas problēma ir zema tukšgaita. Tas ir tāpēc, ka, nospiežot akseleratoru, jūsu transportlīdzeklis ražo vairāk ogļūdeņražu, ar kuriem var pietikt, lai sensors darbotos tā, kā vajadzētu. Tādējādi ECM atgriežas pie pareizu rādījumu nosūtīšanas motoram.

Tomēr, jo ilgāk problēma turpinās, jo lielāka iespēja, ka problēma turpināsies pie augstākiem apgriezieniem minūtē.

Sekundārā gaisa iesmidzināšanas sūkņa atrašanās vieta

Sekundārā gaisa iesmidzināšanas sūknis parasti atrodas uz motora vai vismaz motora nodalījumā. Dažreiz to var paslēpt dziļi motora nodalījumā, taču pārsvarā jūs atradīsit, ka tas ir diezgan redzams uz motora.

To var atrast, meklējot kaut ko līdzīgu attēlam šeit vai augšā. Tā ir šļūtene, kas iet uz ieplūdes atveri, tāpēc ievērojiet šo šļūteni.

Sekundārā gaisa iesmidzināšanas sūkņa funkcija

Sekundārais gaisa iesmidzināšanas sūknis ir emisijas komponents, kas samazina izmešus, iesūknējot svaigu gaisu tieši pirms katalizatora.

Lai gan tas varētu šķist, ka tas ir krāpšanās ar izmešu sistēmu, samazinot ogļūdeņražu procentuālo daudzumu izplūdes gāzēs, tas nav tas, kā testēšana notiek, un tas faktiski palielina ogļūdeņražu skaitu, ko jūsu katalītiskais neitralizators var pārvērst ūdenī.

Vienkārši sakot, jo vairāk svaiga gaisa jūsu automašīnai ir izplūdes sistēmā, jo efektīvāks ir katalizators.

Sekundārā gaisa iesmidzināšanas sūkņa nomaiņas izmaksas

Vidējās sekundārā gaisa iesmidzināšanas sūkņa nomaiņas izmaksas svārstās no 250 līdz 400 ASV dolāriem. Tas ir ievērojami lētāk nekā nomainīt primāro gaisa sūkni, kas var maksāt no 600 līdz 700 ASV dolāriem. Paturiet prātā, ka precīzas izmaksas par jūsu transportlīdzekļa remontu būs atšķirīgas atkarībā no tā, ar ko braucat un kur to pieņemat remontam.

Ja, nomainot sekundārā gaisa iesmidzināšanas sūkni, vēlaties ietaupīt nedaudz naudas, varat pats nomainīt detaļas. Tomēr pašas detaļas svārstās no 200 līdz 300 ASV dolāriem, savukārt darbaspēks parasti maksā mazāk par 100 ASV dolāriem.

Bet, ja jūs varat pacelt savu transportlīdzekli un sasniegt sekundāro gaisa iesmidzināšanas sūkni, pats darbs ir samērā vienkāršs, tāpēc nav grūti ietaupīt mazliet naudas. Vienkārši pārliecinieties, ka esat pareizi piestiprinājis un nostiprinājis transportlīdzekli, lai, samainot detaļas, netiktu saspiests.