8 Zema saspiešanas cēloņi automašīnas dzinējā un diagnostika

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 1 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 14 Maijs 2024
Anonim
Vai vecais dzinējs ir uzticamāks? Mēs rūpīgi apsveram 8 vārstu dzinēju Daewoo.
Video: Vai vecais dzinējs ir uzticamāks? Mēs rūpīgi apsveram 8 vārstu dzinēju Daewoo.

Saturs

Lai motors darbotos pareizi, tam jābūt ar augstu un veselīgu saspiešanu. Jo vairāk gaisa motors var saspiest katru ciklu, tas ir vienāds ar augstāku dzinēja veiktspēju.

Zema saspiešana ir kaut kas, ko nevēlaties piedzīvot ar automašīnas dzinēju, jo dārgs jautājums to galvenokārt izraisa. Bet vai tas vienmēr ir šāds?

Šajā rakstā mēs apspriedīsim, kuras parastās daļas var izraisīt zemu saspiešanu un kā jūs varat pareizi diagnosticēt zemu saspiešanu. Sāksim!

Zema saspiešanas cēloņi jūsu automašīnas motorā

  1. Bojāti vārsti vai vārstu blīvējumi
  2. Valkāti vai bojāti virzuļa gredzeni
  3. Nēsāti vai bojāti virzuļi
  4. Bojāts hidrauliskais pacēlājs
  5. Nepareizs sadales vārpstas laiks
  6. Nolietota vai bojāta galvas blīve
  7. Saplaisājušas vai bojātas cilindru sienas
  8. Notīrītas cilindru sienas

Šeit ir detalizētāks saraksts ar visbiežāk sastopamajiem zemas saspiešanas cēloņiem jūsu automašīnas motorā:

Bojāti vārsti vai vārstu sēdekļi

Visizplatītākais zemas saspiešanas cēlonis ir nolietoti vārsti vai vārstu sēdekļi. Tas var ietekmēt gan izplūdes vārstus, gan ieplūdes vārstus.


Vārsti aizdedzina degšanas spiedienu, pirms tas nonāk izplūdes gāzēs. Ja uz vārstiem vai vārstu sēdekļiem ir noplūde, sadegšanas procesā kompresija izplūst jūsu izplūdes gāzēs vai ieplūdes atverē.

Vecākos dzinējos automašīnas vārtu laikā vairākas reizes nācās pārlikt šos vārsta sēdekļus. Par laimi, tas ir uzlabots mūsdienu dzinējiem, un jums to nekad nevajadzētu darīt automašīnas motora dzīves laikā.

Diemžēl dažiem automašīnu dzinēju modeļiem joprojām var gadīties, ka vārstu sēdekļi tiek nolietoti, un tie ir jānomaina. Vēl viens izplatīts iemesls ir tas, ka uz vārstiem rodas caurumi vai citi bojājumi, un, lai to novērstu, tie ir jānomaina.

Lai identificētu visas gāzes noplūdes no vārstiem gaisa ieplūdes kolektorā vai izplūdes caurulē, jums būs nepieciešams noplūdes testeris.

Valkāti vai bojāti virzuļa gredzeni

Vēl viens izplatīts zemas saspiešanas cēlonis ir nodiluši vai bojāti virzuļa gredzeni. Ap katru automašīnas dzinēja virzuli jums ir 2 līdz 4 virzuļa gredzeni. Šie gredzeni pārliecinās, ka karterī netecēs gandrīz nekāda saspiešana, un tie arī pārliecinās, ka degšanas kamerā nenonāks eļļa.


Gadās, ka virzuļa gredzeni sabojājas vai pēc vecuma nolietojas. Par laimi, mūsdienu automašīnu dzinējos nav ļoti bieži, ka tie sabojājas vai nodilst. Kāpēc es par laimi saku, ir tāpēc, ka jānomaina virzuļa gredzeni; jums ir jāizjauc viss motors, kas ir dārgs darbs.

Ja dzinējs ir vecs, virzuļa gredzeni var iestrēgt ar motora dūņām, un tas liks tiem nepaplašināties un pienācīgi neblīvēties pret cilindra sienām.

Lai to novērstu, jūs varat noņemt aizdedzes sveces, nedaudz ielejiet dīzeļdegvielu cilindros un ļaujiet tam nostāvēties pāris stundas, pēc tam veiciet jaunu saspiešanas pārbaudi. Ja tie ir bojāti vai pārāk nolietoti, diemžēl tie ir jāmaina.

Uzziniet vairāk: 4 slikta virzuļa gredzena simptomi

Valkāti vai bojāti virzuļi

Vēl viens izplatīts iemesls, kad runa ir par zemu kompresiju automašīnas dzinējā, ir nolietoti vai bojāti virzuļi.


Virzuļi bieži ir izgatavoti no alumīnija sakausējuma un ir pietiekami izturīgi, lai izturētu augstu motora temperatūru. Tomēr tiem var parādīties karstie punkti, ja motors darbojas pārāk slaidi vai dzinējs klauvē. Šie karstie punkti drīz virzuļos izdedzina caurumus, izraisot gāzu noplūdi sadegšanas kamerā.

Virzuļi var arī valkāt dzinējos ar lielu nobraukumu, un tas izraisīs zemāku saspiešanu ilgā laika posmā.

Par laimi, ir diezgan reti, ka virzuļi tiek nolietoti mūsdienu dzinējos, un tas parasti notiek vairāk vecākiem. Tas galvenokārt notiek tāpēc, ka bojāts degvielas inžektors rada liesu maisījumu, kas rada pietiekami daudz siltuma, lai izkausētu virzuļus, ja tas notiek mūsdienu motorā.

Ja jūsu virzuļi ir nolietojušies vai bojāti, nekas cits nav jādara, kā izjaukt visu motoru un nomainīt tos un virzuļa gredzenus. Jums arī jāpārklāj cilindru sienas.

Bojāts hidrauliskais pacēlājs

Hidrauliskie pacēlāji ir uzstādīti starp sadales vārpstu un vārstiem. Agrāk dzinēji izmantoja cietus pacēlājus, kas bija jāpielāgo noteiktā laika posmā.

Savukārt hidrauliskie pacēlāji ir pašregulējami, un tie vienmēr pārliecināsies, ka spēle starp pacēlāju un sadales vārpstu ir perfekta. Lai kontrolētu šo spēli, hidrauliskie pacēlāji ir piepildīti ar eļļas spiedienu.

Ja jums ir motors ar lielu nobraukumu, tad piespiedu kārtā gadās, ka sadales vārpsta hidrauliskajos pacēlājos rada caurumus, kas viņiem nespēs noturēt eļļas spiedienu. Tas viņus vienkārši saspiestu, kad sadales vārpsta tos atver, neatverot vārstus.

Tāpēc, ja vārsti netiek pareizi atvērti, tas var nesaspiež vai to var samazināt.

Lai to diagnosticētu, jums bieži ir jānoņem vārsta pārsegs, lai pārbaudītu hidraulisko pacēlāju augšdaļu. Dažreiz jums ir jānoņem arī sadales vārpstas, lai tās redzētu.

Nepareizs sadales vārpstas laiks

Ja visiem cilindriem ir zema saspiešana, to var izraisīt bojāta sadales vārpstas zobsiksna vai ķēde, bet to var izraisīt arī nepareizi uzstādīta siksna vai ķēde.

Zobsiksna vai ķēde izmanto kloķvārpstas griešanos un nodod jaudu sadales vārpstai, lai kontrolētu vārstu atvēršanas laiku. Vārsti kontrolē gāzu aizplūšanu un ieplūdi no sadegšanas kamerām.

Ja siksna vai ķēde ir bojāta vai ja laiks ir nepareizs, tā nespēj injicēt gaisa un degvielas maisījumu īstajā laikā un neizdosies izplūdes gāzes izdalīt vajadzīgajā brīdī. Tas galu galā novedīs pie zemas saspiešanas problēmām.

Ja sadales vārpstas laiks ir ļoti nepareizs, tas var izraisīt arī to, ka vārsti ietriecas virzuļos un saliek tos lielākajā daļā dzinēju, kas neradīs jūsu dzinēja saspiešanu.

Ja visu cilindru saspiešana ir zema, ir pienācis laiks pārbaudīt sadales vārpstas laiku.

Nolietota vai bojāta galvas blīve

Starp motora bloku un cilindra galviņu ir uzstādīta liela blīve eļļas, dzesēšanas šķidruma un kompresijas atdalīšanai.Ja šī blīve neizdodas, var rasties daudz simptomu, piemēram, eļļa dzesēšanas šķidrumā, saspiešana dzesēšanas šķidrumā utt.

Ap katru cilindru galvas blīvē ir metāla gredzens, kas diemžēl var neizdoties. Ja šis gredzens neizdodas, tas izraisīs kompresijas plūsmu no viena cilindra uz otru. Tas var izraisīt zemu saspiešanu un daudz citu simptomu.

To var viegli izmērīt, izmantojot noplūdes testeri, lai redzētu, vai spiediens no viena cilindra pūš citā.

Skatīt vairāk: Sliktas galvas starplikas simptomi

Plaisas vai bojātas cilindru sienas

Virzuļi un virzuļu gredzeni darbojas cilindros. Lai virzuļa gredzeni pienācīgi noslēgtos, tiem ir nepieciešama laba virsma cilindra sienu iekšpusē.

Diemžēl sadedzināšanas kamerā var iesūkt detaļas, kurām tur nevajadzētu būt. Tas var izraisīt dziļas skrāpējumus cilindra sienās, kā rezultātā kompresija var noplūst karterī.

Ja jums ir ļoti vecs dzinējs, var gadīties arī, ka šīs cilindru sienas ir tikai nodilušas, un tāpēc virzuļa gredzeni nevarēs pareizi noblīvēties. Var parādīties arī plaisas cilindru sienās, taču tas notiek ļoti reti.

Alumīnija blokos jūs bieži vien varat nomainīt cilindru sienas atsevišķi ar dažiem īpašiem instrumentiem, taču diemžēl lielākajā daļā dzinēju ar tērauda blokiem jums ir vai nu jāmaina motora bloks, vai arī jāurbj cilindri, lai atbrīvotos no bojājumiem.

Notīrītas cilindru sienas

Ja jūsu automašīna kādu laiku darbojās bez viena cilindra sadegšanas, iespējams, benzīns ir izskalojis eļļu no cilindra sienām, un tas var izraisīt zemāku šī konkrētā cilindra saspiešanu.

Pārbaudiet to, jūs varat noņemt sveces un skartajā cilindrā ielej nelielu daudzumu eļļas un pēc tam vēlreiz veikt jaunu saspiešanas mērījumu, lai pārbaudītu, vai tas ir uzlabojies.

Kā diagnosticēt zemu saspiešanu

Ir dažas metodes, kuras varat izmantot, lai uzzinātu, kur ir zema saspiešanas problēma. Lai diagnosticētu problēmas ar zemu saspiešanas pakāpi, jums vismaz ir nepieciešams saspiešanas testeris, bet vēlams - noplūdes testeris.

  1. Ja visiem cilindriem ir zema saspiešana - pārbaudiet sadales vārpstas laiku un pārbaudiet zobsiksnu vai zobsiksnu.
  2. Ja jūsu dzinējam ir zema kompresija uz vienu cilindru - mēģiniet ielejiet eļļu skartajā cilindrā, lai redzētu, vai kompresijas testa rezultāti kļūst labāki. Ja pēc eļļas ieliešanas jūs saņemat lielāku spiedienu, tam galvenokārt ir divi iemesli. Pirmais ir tāds, ka, ja jūsu automašīna kādu laiku darbojas ar nedegošām degvielām, degviela var mazgāt cilindra sienas, kas izraisa zemu saspiešanu. Otrs iemesls ir tas, ka virzuļa gredzeni slikti blīvējas vai ir iestrēguši. Dažos gadījumos tas var novērst problēmu, taču vairumā gadījumu jums ir jāmaina virzuļa gredzeni.
  3. Noņemiet eļļas vāciņu. Dzinēja darbības laikā noņemiet eļļas vāciņu. Ja jūs varat sajust augstu pārspiedienu kopā ar dūmiem, kompresija izplūst caur virzuļiem uz leju karterī, un jums, iespējams, būs jāmaina virzulis vai virzuļa gredzeni vai kaut kur jānovērš plaisa. Ja viss darbojas pareizi, tukšgaitā karterī jābūt nelielam zemā spiedienam.
  4. Izmantojiet noplūdes testeri, lai pārbaudītu, kur notiek kompresijas noplūde. Pārliecinieties, ka sadales vārpsta ir paredzētajā laikā, kad abi vārsti ir aizvērti, pēc tam izdariet spiedienu cilindrā un klausieties, vai kompresija izplūst ieplūdes, izplūdes vai kartera ventilācijā.

Jūs varat izmantot kaut ko līdzīgu šim: