8 cēloņi, kāpēc jūsu automašīna satricina, paātrinoties

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 3 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 15 Maijs 2024
Anonim
У этого двигателя разваливается 4-й поршень. Но в это трудно поверить! Суперживучий Opel 1.6 Turbo!
Video: У этого двигателя разваливается 4-й поршень. Но в это трудно поверить! Суперживучий Opel 1.6 Turbo!

Saturs

Vai jums kādreiz ir bijis prieks piedzīvot transportlīdzekļa satricināšanu vai vibrēšanu, paātrinoties prom no krustojuma?

Ja jums ir, tad jūs zināt, ka tas noteikti nav prieks.

Tūlīt pēc tam, kad pirmo reizi jūtat satricinājumu, jūsu prāts sāk sacensties, domājot: "Kas tas varētu būt?" "Cik tas man maksās?" vai “Vai ir droši braukt?”.

Labā ziņa jums ir tā, ka, ja jūsu transportlīdzeklis satricina tikai paātrinājumā, tad tas parasti norāda uz mazāku problēmu, kas jārisina. Ja pēc pirmās kļūdas pamanīšanas to var ātri novērst, tas var ietaupīt lielo dolāru tērēšanu tālāk pa ceļu.

8 automašīnas satricinājumu cēloņi, paātrinoties

  1. Riteņi nav līdzsvaroti
  2. Valkāta CV locītava
  3. Bojāta piedziņas vārpsta vai kardānvārpsta
  4. Bojāts O2 sensors
  5. Bojāts MAF sensors
  6. Nolietoti motora vai pārnesumkārbas stiprinājumi
  7. Motors nedarbojas
  8. Bojāta ātrumkārba vai transmisija

Šeit ir detalizētāks saraksts ar visbiežāk sastopamajiem iemesliem, kāpēc automašīna satricina, veicot ātrumu.


Riteņi nav līdzsvaroti

Ja pamanāt drebēšanu pēc jaunu riepu uzstādīšanas vai pēc tam, kad ar riteni esat trāpījis uz apmales, tas varētu liecināt, ka jūsu riteņiem ir jābalansē.

Tas ir vienkāršs process, ko lielākā daļa garāžu veiks jums par zemām izmaksām.

Lai noteiktu, kuri riteņi ir pie vainas, jums jāsajūt, no kurienes rodas satricinājums. Paātrinoties un izjūtot vibrāciju, ja jūtat, ka tā krata caur stūri, tas liecinātu, ka priekšējiem riteņiem ir jālīdzsvaro. Tomēr, ja jūtat, ka tas krata caur jūsu sēdekli, tas norāda uz jūsu aizmugurējiem riteņiem nepieciešamo līdzsvaru.

Paturiet prātā, ka, ja jūsu riteņi nav līdzsvarā, šī kratīšanas sajūta parasti jutīsies izteiktāka, palielinoties transportlīdzekļa ātrumam.


SAISTĪTĀS: 7 cēloņi, kāpēc automašīna vibrē, kad apstājas vai darbojas brīvgaitā

Valkāta CV locītava

Jūsu CV (nemainīga ātruma) savienojumi ir piestiprināti pie jūsu priekšējām piedziņas vārpstām, un tie ļauj riteņiem griezties kustības laikā. Tie ir ar smērvielu pildīti gultņi, kas atrodas gumijas zābaka iekšpusē.

Dažreiz, kad jūsu CV bagāžnieks sadalās, tas ļauj ūdenim iekļūt un liek iekšā esošajai smērvielai noplūst. Tad tas izraisa pārmērīgu CV locītavas nodilumu un var izraisīt vibrāciju, jo savienojums vairs netiek ieeļļots ar smērvielu.

Labs veids, kā noteikt, vai jūsu CV locītava ir nodilusi, ir redzēt, vai, pagriežot stūri, mainās troksnis / vibrācija. Ja pamanāt, ka vibrācija pasliktinās, tas var norādīt uz nolietotu CV savienojumu, kas jāmaina. Varat arī vizuāli pārbaudīt gumijas zābaku, kurā atrodas savienojums, un redzēt redzamu gumijas sadalījumu.


Bojāta piedziņas vārpsta vai kardānvārpsta

Piedziņas vārpsta / balsta vārpsta, kas nav pilnīgi vienā līnijā, braucot var izraisīt sliktu kratīšanas sajūtu transportlīdzeklī un pakāpeniski pasliktināties, palielinoties transportlīdzekļa ātrumam.

Ja jums ir priekšējo riteņu piedziņa, tā var būt bojāta piedziņas vārpsta, kas iziet uz katra priekšējā riteņa. Ja jums ir aizmugurējo riteņu piedziņa, tās var būt vai nu divas piedziņas vārpstas, kas iziet no CV savienojuma, vai arī lielā balsta vārpsta, kas iet no pārnesumkārbas uz diferenciāli. Ja balsta vārpstā ir nelīdzsvarotība, parasti var sajust nelielas vibrācijas, vienlaikus arī nepaātrinot.

Ja jums ir četrriteņi, to var izdarīt ar jebkuru no iepriekš minētajām asīm.

Braukšana ar rampu ar visu 4 riteņu pacelšanu no grīdas ir labākais veids, kā noteikt, vai jūsu kardānvārpsta / balsta vārpsta nav bojāta.Kad transportlīdzeklis brauc uz rampas, vizuāli pārbaudiet, vai visas vārpstas rotē ap nemainīgu fiksētu punktu. Ja tiek atrasti bojāti vārpstas, tie būs jānomaina, pirms tie vēl vairāk bojā jūsu CV savienojumus un citus piedziņas elementus.

Bojāts O2 sensors

Jūsu O2 (skābekļa) sensors atrodas jūsu transportlīdzekļa izplūdes gāzēs. Dažiem modeļiem būs divi sensori, viens pirms katalizators un viens pēc katalizatora. Šie sensori pielāgos, cik daudz degvielas katrā brīdī tiek ievadīts jūsu motorā, izmantojot izplūdes gāzi, lai noteiktu, vai jūsu motors darbojas pārāk liesu vai pārāk bagātu.

Ja jums ir kļūda kādā no jūsu O2 sensoriem, iespējams, ka dzinējam nav degvielas, kā rezultātā transportlīdzeklis nobrauc, tas var satricināties. Šāda veida bojājumus parasti atklāj ar OBD2 diagnostikas rīku, kas spēj skatīties tiešraides datus, kamēr sensori darbojas, un pārbaudīt, vai ECU ir bojājumu kodi.

Bojāts MAF sensors

MAF (Mass Air Flow) sensoru, kas atrodas uz automašīnas ieplūdes cauruļvadiem, izmanto, lai pielāgotu motora degvielas un gaisa maisījumu atkarībā no gaisa daudzuma un spiediena, kas tiek iepludināts dzinējā.

Ja sensors ir bojāts, tas var arī izraisīt nepareizu dzinēja degšanu un paātrinot radīt kratīšanas sajūtu.

Lai diagnosticētu šāda veida bojājumus, jums parasti būs nepieciešama specializēta diagnostikas iekārta, lai nolasītu kļūdu kodus un izmērītu datus, ko jūsu sensors nolasa.

Nēsāti motora / ātrumkārbas stiprinājumi

Nodilušais motora vai pārnesumkārbas stiprinājums parasti būs visievērojamākais, kad sākotnēji paātrināsieties un uzņemsiet piedziņu uz priekšu vai atpakaļ.

Kopā ar spēcīgu satricinājumu, kas jūtams transportlīdzeklī, parasti dzirdēsiet arī ļoti izteiktu klauvēšanas troksni.

Jūsu motora un pārnesumkārbas stiprinājumi bieži ir diezgan pieejami, ļaujot viegli pārbaudīt nodiluma un pārmērīgas kustības pazīmes. Ja nav redzamu nodiluma pazīmju, mēģiniet pārvietot stiprinājumu ar spieķi un pārbaudīt, vai nav pārmērīgas kustības. Nomainiet visus atrastos nolietotos motora vai pārnesumkārbas stiprinājumus.

Motora aizdegšanās

Motora nepareiza dedzināšana bieži rodas tāpēc, ka viens vai vairāki motora cilindri nedarbojas pareizi. Parasti tas ir saistīts ar nepietiekamu degvielas iesmidzināšanu, saspiešanas trūkumu cilindra urbumā vai dzirksteles neuzliesmojošu degvielu (pēdējā attiecas tikai uz benzīna dzinējiem).

Ja jūsu dzinējs tiek darbināts ar benzīnu, tad laba iesākuma vieta ir pārbaudīt aizdedzes sveces stāvokli un vajadzības gadījumā tās nomainīt.

Vēl viena izplatīta kļūda, īpaši attiecībā uz dīzeļdzinēju, ir bojāts degvielas iesmidzinātājs; tas izraisīs motora nepareizu degvielu un paātrinot to bieži satricinās. Šīs kļūdas diagnosticēšanai parasti būs nepieciešams speciāls aprīkojums, piemēram, inžektora noplūdes testa komplekts un elektroniskā diagnostikas iekārta.

Ja jūsu dzinējs cieš no saspiešanas trūkuma, tas būs jāpārbauda ar speciālu aprīkojumu, piemēram, manometru. Tas ir ātrs, bet efektīvs tests, kas apstiprinās kompresijas spiedienu katra cilindra urbuma iekšpusē. Saspiešanas trūkums cilindrā var norādīt uz saplaisājušu vai izliektu motora bloku, bojātu virzuli vai bojātu vārstu.

Mūsu rakstu par aizdedzes gadījumiem varat apskatīt šeit: Misfire simptomi.

Bojāta ātrumkārba

Nodilis zobrats vai gultnis pārnesumkārbas iekšienē bieži var izraisīt vibrāciju, uzņemot transportlīdzekļa piedziņu. Troksnis un vibrācija parasti dominē tikai tad, kad tiek izvēlēts viens pārnesums; tomēr tas var atšķirties atkarībā no tā, kas jūsu pārnesumkārbā ir bojāts.

Labs veids, kā diagnosticēt, vai jūsu pārnesumkārba ir pie vainas, ir ieslēgt sajūgu (nospiest sajūga pedāli uz leju), braucot pa klusu ceļa posmu, un, ja atklājat, ka kratīšanas sajūta apstājas, kamēr sajūgs ir ieslēgts, tad tas norāda kļūdu pārnesumkārbas iekšpusē.

Turpmāka diagnostika par to, kas tieši ir bojāta jūsu pārnesumkārbā, parasti jāveic speciālistam. Tomēr, ja iespējams, vienmēr varat pārbaudīt pārnesumkārbas eļļas līmeni. Nepieciešamības gadījumā papildiniet un pārbaudiet ceļu, lai pārliecinātos, vai tas ir kaut ko ietekmējis jūsu transportlīdzekļa drebēšanu.

Secinājums

Cerams, ka šī rokasgrāmata var palīdzēt noteikt, kas var izraisīt jūsu transportlīdzekļa satricinājumu paātrinājumā.

Lielākā daļa no šīm kļūdām ir vienkārši un viegli novēršami, kuru labošana nemaksā veselu laimi. Tomēr jūs vēlēsities, lai jūsu transportlīdzeklis tiktu salabots, tiklīdz tas ir saprātīgi, jo remonta atlikšana var izraisīt papildu bojājumus un augstākas labošanas izmaksas.

Lūdzu, nekautrējieties atsaukties uz šo rokasgrāmatu ikreiz, kad jums nepieciešama palīdzība, lai paātrinājumā diagnosticētu kratīšanu.