Vai jums ir jāizmanto ražotāju motoreļļa?

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 1 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 17 Maijs 2024
Anonim
💥 Есть ли слабые места в безупречных Mercedes W211 и C219? Что общего у Е-класса и CLS?
Video: 💥 Есть ли слабые места в безупречных Mercedes W211 и C219? Что общего у Е-класса и CLS?

Saturs

Pirmā lieta, kas jums jānoskaidro pēc jauna auto iegādes, ir kāda veida eļļu ražotājs iesaka.

Eļļu klasificē, pamatojoties uz tās viskozitāti, kas lajs izteiksmē ir tās biezums. Eļļa ir būtiska motora vienmērīgai darbībai. Tas cirkulē no eļļas sūkņa, kur tam ir spiediens, caur motoru.

Eļļa cirkulēs caur motoru un gultņiem, dzesējot un eļļojot motoru. Pēc tam tas nonāk eļļas tvertnē, kur to uzglabā, un atdziest. Šī procesa laikā eļļu piesārņo motora blakusprodukti un netīrumi. Eļļas pannas apakšā bieži veidojas nosēdumi. Eļļai ir dzintara krāsa, bet pēc turpināšanas tā kļūst melna.

Izmantojot noteiktas eļļas, transportlīdzeklis sasniedz optimālu veiktspēju. Jūs varat izmantot vai nu sintētiskas, vai minerālu motoreļļas. Katrai no šīm eļļām ir savas priekšrocības un trūkumi. Tā kā dzinēju ir izstrādājuši ražotāji, ieteicams ievērot viņu ieteikumus.


Nepareiza motoreļļa piesārņo jūsu motoru un samazina tā efektivitāti. Ja jums ir jaudīgs automašīnas dzinējs, varat izmantot augstākās kvalitātes motoreļļu.

Vai jums ir jāizmanto ražotāja motoreļļa?

Vienmēr ieteicams izmantot ražotāja motoreļļu, ja automašīna ir jauna un vēlaties saglabāt automašīnas garantiju. Tomēr, ja jūs pērkat motoreļļu pēcpārdošanā, pārliecinieties, vai eļļa atbilst ražotāja norādījumiem par motoreļļu.

Daudzi automašīnu ražotāji motora eļļā izmanto marķierus. Izmantojot šo marķieri, ražotājs dzinēja atteices gadījumā var pārbaudīt, vai jūsu dzinējā esošā motoreļļa ir tā, kuru viņš iesaka. Protams, viņiem nav ļoti bieži tas pārbaudāms, taču jaunā automašīnā ar dārgām remonta izmaksām jūsu dzinējam viņi to varētu izdarīt.


Ja izmantojat atšķirīgu motoreļļu, nekā norādīts šajā situācijā, jums var atteikt samaksu par jaunu motoru. Ja jums ir vecāka automašīna bez garantijas, varat iegādāties cita ražotāja ražotu motoreļļu, taču vienmēr labāk ir pārliecināties, vai tā ir saderīga ar motoreļļas ražotāja specifikācijām.

SAISTĪTĀ: Ko SAE nozīmē motoreļļā?

1. Piedevas / mazgāšanas līdzekļi / disperģētāji

Motoreļļas atšķiras pēc pievienoto piedevu veida. Automašīnas ir paredzētas darbībai noteiktos klimatiskajos apstākļos; piemēram, ir viena veida eļļa, kas nav piemērota lietošanai ārkārtīgi aukstos vai karstos laika apstākļos. Netīrumi var arī izraisīt blīvju neefektīvu darbību. Šajā sakarā motoreļļai pievieno mazgāšanas līdzekļus, lai novērstu netīrumu nogulsnēšanos.

Piedevas palīdz motoreļļai darboties dažādos klimatiskajos apstākļos, savukārt mazgāšanas līdzekļi novērš rūsas nogulsnēšanos metāla detaļās. Dažos gadījumos tie reaģē ar netīrumu komponentiem un tos izšķīdina.


Pēdējās motoreļļas sastāvdaļas ir disperģētāji. Eļļas filtram ir izšķiroša nozīme piesārņotāju noņemšanā no eļļas. Kad dūņas nosēžas apakšā, to var būt grūti noņemt. Disperģētāji reaģē ar piemaisījumiem un suspendē maisījumu tā, lai eļļas filtrs tos varētu uzmanīgi noņemt.

Katrs no motoreļļu veidiem norāda, vai tajā ir viens no trim tipiem. Dažus tomēr efektivitātes ziņā tirgo tik ļoti, ka, tos pievienojot automašīnai, tie sagādā tikai vilšanos.

SAISTĪTĀS: 6 motoreļļas cēloņi smaržo pēc gāzes

2. Izrāde

Automašīnu īpašnieki ir arī krustcelēs, kā motora izvietojums ietekmē veiktspēju. Lielākajā daļā automašīnu motors atrodas priekšā, un aizmugurē ir bagāžnieks. Automašīnas konfigurācija ir atkarīga no tā, kā tiek novietoti riteņi un vai tā ir automašīna ar priekšējo vai aizmugurējo piedziņu.

Motora atrašanās vieta ietekmē veiktspēju, tāpēc svarīgs ir izmantotais eļļas veids. Daudzām sporta automašīnām ir aizmugurē uzstādīts dzinējs. Šāda veida motora izvietošana rada lielāku bremzēšanas jaudu un paātrinājumu. Lielākā daļa automašīnas svara atrodas aizmugurē, un automašīnai var būt vajadzīgs ievērojams spēks, lai virzītu automašīnas svaru uz priekšu.

3. Aizstāšanas intervāls

Lielākā daļa cilvēku dzīvo saskaņā ar mītu, ka eļļas maiņa nepieciešama ik pēc 3000 jūdzēm. Bet dzinēji kļūst efektīvāki un faktiski var nomainīt vairāk nekā 8000 jūdzes bez eļļas maiņas. Patiesībā lielākā daļa automobiļu ekspertu neļauj pastāvīgi mainīt eļļas. Iemesls, kāpēc mēs visi uzskatām, ka mums būtu jāmaina eļļa pēc 3000 jūdzēm, ir tas, ka ražotāji ir mēģinājuši tirgot savus produktus, lai liktu mums noticēt, ka tas tā ir.

Lielākā daļa automašīnu īpašnieku reti vai nekad nelasa ražotāja rokasgrāmatu. Tā vietā viņi seko uzlīmei, kas tika uzklāta pēdējās eļļas maiņas laikā. Dzinēji ir kļuvuši efektīvāki, kas nozīmē, ka vadītājam ir mazāka ietekme uz motoreļļas patēriņu.

4. Ilgmūžīga motoreļļa

Lielākā daļa automašīnu ražotāju nesen ieteica veikt eļļas maiņu pēc 7500 vai 10 000 jūdzēm. Dažos modeļos, piemēram, Jaguar, eļļas nomaiņu var veikt pēc 15 000 jūdzēm. Tomēr, ja konstatējat noplūdes, jums tas jāmaina agrāk.

Eļļas noplūdes dēļ jūsu automašīnas metāla detaļas var berzēties viena pret otru, izraisot lielu berzi. Šī berze nav laba, jo tā rada daudz siltuma un nolieto metāla komponentus.

Sintētiskās motoreļļas ir vēl vairāk pārspējušas robežas, cik bieži jums jāmaina motoreļļa; daži iesaka eļļas nomaiņu veikt tikai ik pēc 10 000 jūdzēm.

Kā eļļas viskozitāte ietekmē veiktspēju

Kustīgajām motora daļām parasti ir vieta eļļai, un tas neļauj tām nonākt saskarē. Ja tas notiek, rodas berze un siltums, un detaļas ātrāk nolietojas.

Viskozitāte ir termins, ko lieto eļļas biezuma aprakstam. Mijiedarbību starp automašīnu kustīgajām metāla daļām mēra ar pielaidi. Ja detaļām ir augsta pielaide, tas nozīmē, ka tās ir ļoti tuvu viena otrai. Šāda veida dzinēji ir sastopami augstas veiktspējas automašīnās. Citās automašīnās jums ir mazāka tolerance, kas nozīmē, ka attālums ir lielāks un jums ir rīcības brīvība, izvēloties izmantojamo motoreļļu.

Katram motoreļļas tipam ir norādīta tā viskozitāte. Ja jūs pērkat nepareizu veidu, metāla detaļas sasmalcinās viena pret otru, izraisot berzi un pēc tam plīsumus. Eļļas viskozitātes mērīšanai ir universāls nozares standarts. Lai iegūtu pareizo motoreļļas veidu, izlasiet ražotāja rokasgrāmatu.

Secinājums

Pirms nākamās eļļas maiņas ir svarīgi ievērot ražotāja rokasgrāmatu. Tā kā dzinēju izgatavoja ražotājs, viņš zina eļļas viskozitāti un zina, kurš veids ir labākais eļļošanai. Mūsdienu motoreļļas ir izstrādātas tā, lai tās būtu efektīvākas un kalpotu ilgāk. Parastās eļļas maiņas vietā pēc 3000 jūdzēm dažus eļļas veidus joprojām var izmantot pēc 10 000 jūdzēm.

Automašīnu īpašniekiem parastās servisa uzlīmes vietā jāpārbauda, ​​vai automašīnā nav eļļas maiņas. Mūsdienu sintētiskajām motoreļļām ir stingrāka pielaide, kas samazina metāla detaļu saskares iespēju. Tie ir arī labi, lai aizsargātu motoru no nodiluma un karstuma. Lielākā daļa automašīnu īpašnieku dod priekšroku viņiem.